שימושים שונים של מדפסות

תחום המדפסות הוא אחד המפותחים ביותר בעולם המחשוב. בעבר, מדפסות שימשו אך ורק להדפסת מסמכים. היום, כאשר האפשרויות הטכנולוגיות הן אינסופיות, כל הזמן נולדות מדפסות חדשות ומשוכללות יותר שיכולות לשמש לצרכים שונים ומגוונים.

מיטב יצרני המדפסות בעולם משקיעים משאבים רבים בפיתוח מדפסות שיכולות להציע לצרכן מגוון רחב של יכולות ולהפוך את המדפסת לכלי מרכזי בשימוש אישי ומשרדי כאחד.
ניתן למצוא היום בשוק מדפסות שמציגות יכולות הדפסה מרשימות מאוד ויכולות להחליף במקרים רבים שירותים של בתי דפוס עליהם הסתמכו בעבר.
כאשר מדובר על שימוש משרדי, ניתן למצוא היום מדפסות רב שימושיות שיכולות לחסוך גם ברכישת ציוד נוסף וגם בעלויות של שירותי דפוס.
מדפסות משולבות למשל, מציעות לצרכן שירותי הדפסה, צילום מסמכים, סריקה ושליחת פקס במכשיר אחד וחוסכות את עלויות הרכישה והתפעול של מכשירים נוספים.
כמו כן, ניתן למצוא היום מדפסות שמסוגלות להדפיס על חומרים שונים ולא רק על נייר רגיל ובכך לצמצם משמעותית את הצורך בפניה לשירות חיצוני בבתי דפוס.

כיצד תורמות מדפסות היום מעבר להדפסת מסמכים

אחד הדברים שמדפסות תורמות להם היום הוא חיסכון בהוצאות על ציוד משרדי. בכל בית עסק נעשה שימוש במוצרים כמו מדבקות, מעטפות, נייר לוגו ועוד. חלק גדול מהמדפסות הקיימות היום בשוק מסוגלות להדפיס על מדבקות, מעטפות, דיסקים לצריבה וכמעט כל חומר אחר. בתי עסק שעובדים עם מדפסות מסוג זה יכולות לחסוך בהוצאות ולהדפיס את כל החומרים בתוך הארגון ולא לשלוח אותם להדפסה חיצונית.
תרומה לא צפויה מכיוון אחר היא עזרה בתהליך מיתוג. אחד הדברים החשובים בתהליך המיתוג הוא להפיץ לוגו החברה לסביבה הצרכנית החיצונית. אחת הדרכים הטובות והמובילות היום לעשות זאת, מלבד פרסום בערוצים המקובלים, היא באמצעות הדפסה של לוגו החברה על מוצרים שונים וחלוקתם ללקוחות קיימים ופוטנציאליים. באמצעות טכנולוגיות דפוס חדשניות ניתן להדפיס היום על תיקים, עטים, שעונים, פנסים ועוד מיני מוצרים שימושיים שניתן לחלק לקהל הצרכנים על מנת לבצע קידום מכירות עדין ואפקטיבי. יש בשוק חברות רבות היום שמציעות שירותי דפוס לצורך פעילות שיווקית ממוקדת, בעלות לא גבוהה ועם יכולת השפעה משמעותית על תהליך המיתוג.