מתנות ממותגות לעובדים

עבור בעל העסק הממוצע, הענקת מתנות לעובדים מדי פעם היא צעד מומלץ ואפילו מתבקש. המתנות ממלאות את העובדים בתחושת שביעות רצון וגם מרץ, מגדילות את השייכות שלהם לעסק ומאפשרות לציין בצורה מכובדת את כל מה שדורש ציון. הבעיה היא שבחירת המתנה האופטימלית אינה מובנת מאליה, כשצריך להכניס שיקולים שונים לתוך התמונה. רכישה של מתנות ממותגות לעובדים מהווה יופי של בחירה, כשניתן למצוא וריאציות שונות שלהן.

אז למה לבחור במתנות ממותגות?

מתנות ממותגות לעובדים הן פתרון מומלץ עקב מספר יתרונות מרכזיים שלהן. הזכרנו קודם לכן את תחושת השייכות של העובדים לארגון, שרצוי שתהיה גבוהה: עובדים המרגישים שייכים יחושו תחושות חיוביות ויהיו לרוב בעלי תפוקת עבודה גבוהה. מתנות ממותגות מחזקות את החיבור של העובד לעסק שמשלם לו את תלוש המשכורת וגם משפרות את התחושות האישיות שלו כלפיו. בכל פעם שהעובד ישתמש במתנה שהוא קיבל – וניתן לחשוב על מתנות שימושיות במיוחד – הוא יזכור מי העניק לו אותה ויחוש תחושות חיוביות כלפיו, גם אם באופן בלתי מודע.

מתנות ממותגות הן בחירה מוצלחת עקב היתרונות השיווקיים שלהן. כאשר מדובר במתנה שימושית שהעובד מסתובב איתה, הכוללת על גביה את לוגו החברה ולפעמים גם פרטי יצירת קשר בסיסיים, מקבלים למעשה “פרסומת” מהלכת של החברה. המשמעות היא חשיפה גבוהה ויידוע אנשים באוכלוסייה על העסק, שגם נתפס בעיניהם בצורה חיובית (מכיוון שאנחנו מעריכים עסקים שמשקיעים בעובדים שלהם). החשיפה הזו לעסק עשויה להגדיל לכן את מעגל הלקוחות שלו ולקבע אותו במחשבה של מי שעשוי להיות קהל היעד שלו.

מספר רעיונות מוצלחים במיוחד

לאחר שמבינים מדוע כדאי לחשוב על מתנה ממותגת לעובדים, הגיע הרגע להיכנס בעובי הקורה ולסקור מספר רעיונות כדאיים – רעיונות שיכולים לקחת את היתרונות שהוזכרו מעלה מספר פעמים קדימה. תיקים נחשבים לאחת הבחירות היותר כדאיות מהבחינה הזו. התיקים הם פריט שאין שימושי ממנו עבור העובדים, מה שמבטיח מתנה שהעובדים יעריכו ולא סתם ימקמו כלאחר כבוד מפוקפק במקום אחסון כלשהו בבית. מכיוון שהתיקים מעצם המהות שלהם הם ניידים, מובטחת אותה חשיפה של קהל יעד פוטנציאלי רחב למותג ולערכים שלו. התיקים מעוררים תשומת לב חיובית ויכולים לכן לשפר את התדמית של העסק.

 

משתנה שחייבים להכניס לתוך משוואת הבחירה הוא המחיר של אותן מתנות. בדרך כלל מעניקים מתנות לאוכלוסייה רחבה יחסית, שיכולה להיות גם עשרות רבות או מאות של עובדים. בתנאים האלה, עם כל הכבוד לרצון לפנק את העובדים, רצוי להקפיד שהמתנות תגענה עם תג מחיר סביר – אחרת העסק ישקע בהוצאות כלכליות גבוהות “מדי”. החדשות המעודדות הן שגם כאן אפשר לחשוב על לא מעט פתרונות במחיר סביר, כאשר תוספת המיתוג (הדפסה על גבי המוצר) לא צפויה לייקר את המחיר בהרבה. תיקים, מתקני דיסק און קי, מחזיקי מפתחות וכוסות שתייה חמה הן מספר אפשרויות מעניינות מהבחינה הזו.